Daire testere siperi

Makita MLT 100 tezgah testerem var. Kendi sınıfında fena sayılmaz ama bazı parçaları düzeltmek gerekiyor. Mesela kesim siperi çok kötü. Oldukça zayıf bir alüminyum parça. Daha önce sağlamlamak için iki parça sunta vidalamıştım ama sorunun kaynağı alüminyum duruyordu. Geçenlerde bir youtube videosunda (link ekliyorum) gördüğüm çözüm hoşuma gitti. Babamdan 40*60, 60cmlik profil aldım. Resimlerde göreceğiniz şekilde siperi yaptım. Eskisine göre çok daha ağır (ki bu iyi birşey) ve çok daha az esneme var.

Şu videoya bakabilirsiniz:

6 thoughts on “Daire testere siperi”

 1. Haklısınız insan tipine aldanıp alıyor sonu hüsran. Ben siper için 40x80x800 Sigma profil aldım M6 kanallı. Uygun boy 2 vida ile kendi yerine uyuyor ve sıkı duruyor. Çok pratik. Belki 20 lik de olabilirdi. Tabii metre ile yaramıyor. 2 sene olacak. Mayıs’da Japonya ya 10 syf mektup gönderdim. Simdi yeni makina verecekler. Ama ne olacak mal aynı.

  1. Engin Topuzkanamış

   Evet bir sürü problemi var makinenin. Yüzeyi düzgün değil. Bıçağı aşağı yukarı indiren kolun pasosu sıyrıldı, tekrar diş açıp kurtardık filan. Ama öte yandan ben neredeyse 8 senedir kullanıyorum. Belli düzeltmelerle epeyce iş görür hale geliyor.
   Teşekkürler yorum için.

 2. Makitanin mini yatari çok kötü ne yaparsan yap siper kaçırıyor işkence sıkmak gerekiyor iki tarafına dewalt cif taraflı siper sıkıyor makita halen yapmadı çin de üretime geçti yenileme yok halen

 3. Testere siperi değil dayaması bu. Siper, testere üzerini kapatır ve talaş, çapak vs atıp insanları yaralamasını önler. Kelime karışıklığı olmuş.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top